2 czerwca | piątek

18.00

DOBRY CHŁOPIEC

 

 

rok produkcji: 2016
gatunek: komedia
reżyseria: Oksana Karas
obsada: Siemion Trieskunow, Konstantin Chabienskij, Michaił Jefriemow
czas trwania: 95 min.
 
O FILMIE:

Film opowiada o sześciu dniach z życia Koli Smirnowa, oczytanego i pewnego siebie ucznia dziewiątej klasy. Kola zakochuje się w nauczycielce. Ktoś podpala szkolną przybudówkę z nowymi komputerami, a w Koli zadurza się córka dyrektora, licealistka Ksenia, która myśli, że szkołę podpalił właśnie on. Jego ojciec ogłasza rodzinie przejście na system 12/36, w którym 12 godzin przeznacza się na sen, a 36 na pracę, co nie pozwala głównemu bohaterowi wyspać się ani nawet zebrać myśli.

Nagrody: 2016 - Grand prix XXVII ORFF; Zwycięzca plebiscytu widzów, organizowanego przez portal "KinoPoisk"; Najlepszy film IX ORFF "Rola męska" im. I. Mozżuchina w Penzie; Nagroda "Złota wieża" za III miejsce w konkursie publiczności "Wyborgski scziot" w ramach XXIV Festiwalu Kina Rosyjskiego "Okno na Europę".

 

7 czerwca | środa

18.00

TRZY DNI DO WIOSNY

 

 

rok produkcji: 2017
gatunek: dramat wojenny, kryminał
reżyseria: Aleksander Kasatkin
obsada: Kiriłł Pletniew, Jelena Łotowa, Igor Grabuzow
czas trwania: 100 min.

 
O FILMIE:

Leningrad, luty 1942 roku. Oficer bezpieczeństwa Andriejew i młoda lekarka Maricka mają tylko 72 godziny, aby zapobiec katastrofie. Życie i śmierć, miłość i zdrada przeplatają się na tle błyskawicznie rozwijających się wydarzeń...

 

9 czerwca | piątek

18.00

POCZMISTRZ

 

 

rok produkcji: 1972
gatunek: ekranizacja, melodramat
reżyseria: Siergiej Sołowjow
obsada: Nikołaj Pastuchow, Marianna Kusznierowa, Nikita Michałkow
czas trwania: 68 min
.

 
O FILMIE:

Po śmierci żony jedyną radością w życiu poczmistrza Samsona Wyrina pozostała córka Duniasza. Dziewczyna wyrosła skromna, miła i pracowita. Pomagając ojcu w pracy, stała się dla niego prawdziwą dumą. Ciche szczęście staruszka jednak się zakończyło, gdy pewnego dnia na stacji poczmistrza pojawił się młody czarnowąsy przystojny huzar Miński. Zatrzymawszy się na kilka dni u poczmistrza, zawrócił w głowie młodej Duniaszy i podstępnie uwiódł ze sobą do Petersburga. Przyszedłszy do siebie, kochający ojciec przystąpił do poszukiwań zagubionej córki.

Nagrody: 1972 - Grand prix ("Za wybitne walory artystyczne") Weneckiego Festiwalu Filmów Telewizyjnych; Nagroda "Eurowizji" — "Nagroda Niedzieli Wielkanocnej".

 

23 czerwca | piątek

18.00

GRAFFITI

 

 

rok produkcji: 2006
gatunek: komediodramat
reżyseria: Igor Apasian
obsada: Andriej Nowikow, Aleksander Iljin, Łarisa Guziejewa
czas trwania: 120 min.

 
O FILMIE:

Młody artysta Andriej szczególnie upodobał sobie malowanie graffiti na ścianach stołecznego metra. Jednak ulica ma swoje prawa i trzeba znać teren. Po bójce z lokalnymi motocyklistami Andriej zostaje z podbitym okiem, zwichniętą nogą i traci wyjazd na wykłady do Włoch z ukochaną. Zamiast do Wenecji, uczelnia wysyła go malować rodzime pejzaże na prowincji. Ale i tutaj nie może obejść się bez przygód, tylko są one już zupełnie inne...

Wybrane nagrody: 2006 - Nagroda "Sierebrjanaja Ladia" na XIV Festiwalu Kina Rosyjskiego "Okno na Europę"; Nagroda Specjalna Jury MFF w Tokio; Grand Prix Lubuskiego Festiwalu Kina Wschodnioeuropejskiego; "Nagroda Publiczności" oraz dyplom "Za najlepszy film programu" - Festiwal Filmowy "Moskiewska Premiera"; Nagroda Specjalna Jury "Za przedstawienie moralnego piękna człowieka" i nagroda dla Najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Kina Wojenno-Patriotycznego "Wołokołamska linia" im. S. Bondarczuka; Nagroda im.Walerija Frida "Za dramaturgię filmu" - MFF "Stalker".

 

30 czerwca | piątek

18.00

PO TOBIE

 

 

rok produkcji: 2016
gatunek: dramat
reżyseria: Anna Matison
obsada: Siergiej Biezrukow, Anastazja Biezrukowa, Alona Babienko
czas trwania: 119 min
.

 
O FILMIE:

"Aby coś osiągnąć, trzeba albo od urodzenia być zdeterminowanym, albo znaleźć się w rozpaczliwych okolicznościach". Tak uważa Aleksiej Tiemnikow, którego życie stawia właśnie w takich okolicznościach, kiedy istotne jest tylko jedno: "Co zostawię po sobie?"
Pytanie ważne dla każdego mężczyzny, tym bardziej dla Tiemnikowa, który jest genialnym tancerzem, pozbawionym możliwości tańczenia. Kontuzja, której się nabawił na scenie 20 lat temu i która przerwała jego karierę, rozwija się. Wkrótce Tiemnikow nie będzie w stanie chodzić, co jest dla niego równoznaczne ze śmiercią. Nikt nie może mu pomóc, ale nie dlatego, że nikt nie chce, tylko dlatego, że on sam kategorycznie tego sobie nie życzy. Trudny charakter i niezaprzeczalny talent zamieniły jego życie w całkowitą samotność.