3 marca| piątek

18.00

WINDYKATOR

 

 

rok produkcji: 2016
gatunek: dramat, thriller
reżyseriа: Aleksiej Krasowskij
obsada: Konstantin Chabienskij, Jewgienij Styczkin, Ksenia Burawskaja
czas trwania: 74 min.
 
O FILMIE:

Artur to zimny i cyniczny pracownik firmy windykacyjnej, który w ciągu kilku sekund potrafi przekonać człowieka, aby zwrócił dług. Jego życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy to przychodzi jego kolej na płacenie rachunków. W internecie pojawia się prowokacyjny film z udziałem Artura, i w ten oto sposób myśliwy staje się ofiarą. Zamknięty w biurze windykator ma tylko jedną noc, aby odzyskać swoje dobre imię i udowodnić niewinność.

Nagrody: Nagroda za najlepszą rolę męską oraz Nagroda za najlepsze zdjęcia na 27. ORFF "Kinotawr" w Soczi; Nagroda Specjalna "Fedeora" Federacji krytyków filmowych Europy i basenu Morza Śródziemnego na 51. MFF w Karlowych Warach; Nagroda publiczności za najlepszy film rosyjski na XIV MFF "Meridiany Pacifiku" we Władywostoku.

 

10 marca| piątek

18.00

MAMY

 

 

rok produkcji: 2012
gatunek: obyczajowy, komediodramat
reżyseria: Tichon Korniew, Aszot Kieszczian, Karen Oganesian, Eldar Saławatow, Sarik Andreasian, Dmitrij Diużew, Jewgienij Abyzow, Alan Badojew
obsada: Sieriej Bezrukow, Dmitrij Diużew, Michaił Poreczenkow
czas trwania: 103 min.

 
O FILMIE:

Pewnego 8 marca wystąpiła duża awaria telefoniczna. Gdyby to się zdarzyło w innym dniu, może stałoby się tylko pretekstem do informacji w mediach. Jednak w dniu, kiedy dzieci muszą złożyć mamom życzenia, problemy sieci telekomunikacyjnych zmuszają bohaterów ośmiu historii do podjęcia niespodziewanych kroków, żeby spotkać się ze swoimi mamami i powiedzieć im te ważne słowa: "Mamo, kocham cię!"

Nagroda Prasy za najlepszą komedię na XIII ORFF komedii "Uśmiechnij się, Rosjo!" w Tule.

 

15 marca| środa

17.00

PEWNEGO RAZU

 

 

rok produkcji: 2013
gatunek: komedia, melodramat
reżyseriа: Renat Dawletjarow
obsada: Jurij Dejnekin, Daria Mielnikowa, Nikita Kalinin
czas trwania: 101 min.

 
O FILMIE:

Pewnego razu Aleksiej uświadamia sobie, że jest zakochany. W byłej dziewczynie brata. Jeszcze nie miał 16 lat, a ona skończyła już 17. Nosiła bardzo krótką spódniczkę i zadawała się z chłopakami z innego osiedla. Przed Aleksiejem ostatni dzwonek, ostatni rok życia w miasteczku i pierwszy poważny egzamin. Założył się z Tanią: przegrany musi spełnić każde życzenie zwycięzcy...

24 marca | piątek

18.00

TRZĘSIENIE ZIEMI

 

 

rok produkcji: 2016
gatunek: dramat
reżyseriа: Sarik Andreasian
obsada: Konstantin Ławronienko, Maria Mironowa, Wiktor Stiepanian
czas trwania: 102 min.

 
O FILMIE:

Na tle klęski żywiołowej - wielkiego trzęsienia ziemi w Armenii w 1988 roku - rozgrywa się historia dwóch bohaterów, 45-letniego Konstantego Bereżnego i 20-letniego Roberta Melkoniana. Los sprawia, że spotykają się nie po raz pierwszy. Wiele lat temu w wypadku z winy Bereżnego zginęli rodzice Roberta. Konstanty spędził kilka lat w więzieniu, a chłopca wzięli na wychowanie krewni. Dziwnym zbiegiem okoliczności Bereżny wraca do swojej rodziny w dniu strasznego trzęsienia ziemi: czekają na niego żona, córka, syn... i Robert, który nigdy nie wybaczył mu śmierci swoich rodziców. Jak na ironię, bohaterowie trafiają do jednej grupy ratunkowej, ale rozpoznają się nie od razu.

 

31 marca| piątek

18.00

KROK KU SPOTKANIU

 

 

rok produkcji: 1976
gatunek: komedia, melodramat
reżyseriа: Naum Birman
obsada: Ludmiła Gurczenko, Nikołaj Wołkow Jr, Andriej Mironow
czas trwania: 77 min.

 
O FILMIE:

Pięć lirycznych nowel połączonych historią rodzącej się miłości dwójki niemłodych już ludzi - Walentyny Stiepanowny i Igora Anatolewicza, często spotykających się w transporcie miejskim i nie podejrzewających, że mieszkając obok siebie, są powodem wzajemnych kłopotów.

Wspólnym motywem przewodnim filmu jest dążenie człowieka do tego, aby kochać i być kochanym, zrobić krok ku spotkaniu, wbrew okolicznościom i mylnym przekonaniom. W filmie wystąpiło wielu wybitnych radzieckich aktorów: Andriej Mironow, Ludmiła Gurczenko, Georgij Wicyn, Jewgienij Leonow, Jelena Słowiej i inni.