3 lutego| piątek

18.00

ZNALEZISKO

 

 

rok produkcji: 2015
gatunek: dramat
reżyseriа: Wiktor Dement
obsada: Aleksiej Guśkow, Nadieżda Markina, Anastasija Szeweliowa
czas trwania: 98 min.

 
O FILMIE:

Trofim Rusanow jest starszym inspektorem nadzoru rybołówstwa. Uważa się za najważniejszego, podczas gdy wszyscy inni są zwykłymi "złodziejaszkami". Los rzuca jednak głównego bohatera do tajgi, gdzie w samotności przyjdzie mu zwierzyć się z surową przyrodą. Historia ta zupełnie odmieni jego sposób postrzegania świata.

Nagrody: Nagroda za najlepsze zdjęcia na 26. ORFF "Kinotawr" w Soczi; Nagroda dla najlepszego aktora na Festiwalu "Amurska jesień" w Błagowieszczeńsku oraz nominacja do nagrody Asia Pacific Screen Awards dla Aleksieja Guśkowa; Film otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Dobroczynności "Promienisty anioł" oraz trzecia nagroda konkursu głównego; Nagroda publiczności, nagroda za najlepszy debiut i nagroda dla najlepszego aktora na 23. Festiwalu Rosyjskiego Kina w Honfleur (Francja).

 

15 lutego| środa

17.00

ŁOWCA POJEDYNKÓW

 

 

rok produkcji: 2016
gatunek: dramat przygodowy
reżyseriа: Aleksiej Mizgiriow
obsada: Piotr Fiodorow, Władimir Maszkow, Julia Chłynina
czas trwania: 110 min.

 
O FILMIE:

Petersburg, 1860. Fabuła koncentruje się wokół tajemniczego Jakowlewa. Kim on jest i skąd się wziął, nie wie nikt. Zarabia na życie tym, że za spore sumy bierze udział w pojedynkach zamiast ich uczestników. Taka "profesja" pozwala mu prowadzić dostatnie życie, ale pieniądze dla Jakowlewa są czymś drugorzędnym. Znacznie bardziej tego człowieka, który niczym powstał z martwych, obchodzi zbezczeszczony honor, którego należy bronić.

 

22 lutego| środa

17.00

JEŚLI MASZ RACJĘ...

 

 

rok produkcji: 1963
gatunek: melodramat
reżyseriа: Jurij Jegorow
obsada: Stanisław Liubszyn, Żanna Bołotowa, Aleksiej Krasnopolskij
czas trwania: 84 min.

 
O FILMIE:

Po stracie rodziców w czasie wojny, Gala wychowywała się w sierocińcu. Gdy zrehabilitowano jej dziadka, zamieszkali razem. W ich domu ciągle psuł się telefon, który przychodził naprawiać zawsze ten sam majster Aleksiej, miły młody człowiek. Między nim a dziewczyną szybko zapłonęło wzajemne uczucie. Wkrótce jednak, w wyniku pewnych okoliczności, na ich relacji pojawia się rysa…